Sunday, November 23, 2014

Wild Rose CollectionI bought this beautiful stamp called Wild rose from Papermania, collection Botanicals. From the beginning I knew there are many ways how to use it. 

                                         Táto pečiatka sa volá Divoká ruža a je z kolekcie Botanicals, Papermania. Od začiatku som vedela, že sa dá využiť na mnoho spôsobov. 

In this post I would like to show you that one stamp can be used in many ways for many occasions.

                                     V tomto príspevku by som vám chcela ukázať ako môže byť jedna pečiatka využitá pre rôzne príležitosti. 

First I colored the picture with aquarelle pencils. I wanted fresh, modern look so I combined it with this amazing design paper and add some sequins and gem stones in matching colors. The font is just so playful and versatile for many occasions. 

        Najprv som obrázok vyfarbila akvarelovými ceruzkami. Chcela som svieži, moderný dizajn preto som obrázok skombinovala s týmto skvelým papierom a pridala zopár flitrov a ozdobných kamienkov vo farbách, ktoré ladili s celkovým dizajnom pohľadnice. Font v nadpise je hravý a  univerzálny pre mnohé príležitosti.The second postcard from this collection is very simple look with a little bit of distressing. I used the Pumice stone Distress ink from Ranger and created easy watercolor background. Perfect to combine it with Liquid platinum embossing powder (again from Ranger ) for the sentiment which says Happy anniversary. I supported the white color of embossing powder (Stampendous) with few white enamel dots ( Doodlebug - Monochromatic sprinkles).  


               Druhá pohľadnica v tejto kolekcii má veľmi jednoduchý, ale pôsobivý vzhľad. Pre   vytvorenie jednoduchého akvarelového pozadia som použila Distress ink v odtieni Pumice stone od Ranger. K tejto farbe sa perfektne hodil embosovací prášok Liquid platinum od rovnakej firmy. Bielu farbu na kvietku som podporila použitím zopár bielych enamelových bodiek od Doodlebug (Monochromatic sprinkles)

  

Thank you card was an attempt to make kind of unisex thank you card. The flowers are bright and pink but the overall feeling is pretty masculine. For this card I used silver detail embossing powder from Stampendous and several Distress inks from Ranger - Picked raspberry, Tumbled glass, Antique linen and Black soot.

                       Ďakovná pohľadnica bol môj pokus vytvoriť unisex pohľadnicu. Kvietky síce sú jasné a ružové, ale celkový vzhľad pohľadnice je dsoť mužský. K vytvoreniu tejto pohľadnice som využila strieborný embosovací prášok od Stampendous a niekoľko Distress atramentových podušiek od Ranger v odtieňoch Picked raspberry, Tumbled glass, Antique linen and Black soot.
The fourth card is showing that you can use any stamp set for any occasion. I adapted this stamp set for creating " With Sympathy" card. Creating this card I have tried to color with Copic markers. I used N1, N3, N5, N7 and N9. I have cut the little flag shape for the sentiment, pop it up with some foam adhesive and distress it just a little bit to emphasize it.                       Štvrtá pohľadnica je dôkazom, že každá pečiatka sa dá využiť pre akúkoľvek príležitosť. Prispôsobila som si túto pečiatku pre vytvorenie sústrastnej pohľadnice. Pri jej vytváraní som si precvičila kreslenie s Copic fixami a použila som odtiene N1, N3, N5, N7 and N9. Nadpis je zvýraznený tým, že je prilepený 3D penovú lepiacu pásku a okraje trošku "pošpinila" atramentom, aby bol nadpis zvýraznený čo najviac.The final card from this collection is perfect example of vintage card. For the  background I have used the Vintage photo Distress ink from Ranger and color it with Distress Markers - Dried Marigold, Aged Mahogany, Bundled Sage, Frayed Burlap and Tumbled Glass. Btw. I highly recommend this combination of colors for the vintage feeling. It´s really great. 

           Posledná pohľadnica z tejto kolekcie je perfektným príkladom vintage tvorby. Na pozadie som použila atramentovú podušku Distress ink od Ranger v odtieni Vintage photo a obrázok vyfarbila Distress fixami v odtieňoch  Dried Marigold, Aged Mahogany, Bundled Sage, Frayed Burlap and Tumbled Glass. Inak túto farebnú kombináciu vám vrelo odporúčam, pretože ten "vintage" ráz pohľadnice je úžasný.
As you can see, you can use just one stamp and create cards for many occasions.

Ako vidíte, aj s jednou pečiatkou môžete vytvoriť pohľadnice pre rôzne príležitosti. 

I hope I have given you some inspiration :-)


Dúfam, že vás môj príspevok inšpiroval. :-)No comments:

Post a Comment